Spawarka TIG/MMA PATON ADI 200 PRO AC/DC

Zakład Wyposażenia Spawalniczego
Instytutu Elektrycznego Spawania 
im. E.O. Paton przedstawia Państwu

Cyfrową Spawarkę Inwertorową  jest zoptymalizowana do spawania łukowego w osłonie gazów ochronnych metodą TIG AC/DC prądem stałym lub zmiennym z funkcją RIV oraz ręcznego spawania lukowego elektrodą otuloną metodą „MMA” prądem stałym (DC) z funkcją PULSE.

ZALETY:

 • Hot-Start
 • Arc-Force
 • Antistick
 • 3 LATA GWARANCJI
 • DARMOWA DOSTAWA
 • ODPORNOŚĆ NA SPADKI NAPIĘCIA

ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka PATON ADI 200 PRO AC/DC
 • Uchwyt elektrodowy 3m
 • Uchwyt masowy 3m
 • Opakowanie kartonowe
 • Pasek do przenoszenia
 • Instrukcja obsługi 
4 225,00 zł brutto

Urządzenie zostało zaprojektowane dla konsumentów wymagających sprzętu o zwartej budowie i optymalnym stosunkiem pomiędzy mobilnością i funkcjonalnością jednostki spawalniczej przeznaczonej do spawania najbardziej wymagających konstrukcji.

Najlepsze rozwiązanie do spawania stałym i zmiennym prądem szerokiego spektrum materiałów: aluminium, stopów aluminiowych (tryb TIG AC), części i materiałów ze stali, metali nieżelaznych i stopów miedzi (tryb TIG DC). Spawarkę można także stosować przy spawaniu elektrodami otulonymi (tryb MMA). Spawarka zapewnia doskonały zapłon, stabilny stały luk, jakościową spoinę a zarazem jest łatwe w eksploatacji.

Spawarka posiada moduł zabezpieczający przed zbyt niskim i zbyt wysokim napięciem zasilania.Dzięki zwiększeniu częstotliwości napięcia wejściowego, którym zasilany jest transformator jest on kilkukrotnie mniejszy, dlatego spawarka posiada kilka razy mniejszą masę i wymiary przy tych samych parametrach wyjściowych w porównaniu z innymi spawarkami o podobnej charakterystyce. Prąd wyjściowy sterowany jest w sposób płynny w zakresie od 20 do 200А. 

Własności i zalety:

Wysoka jakość spoin i bezpieczeństwo źródła zapewnione są przez dodatkowe funkcje działające w trybie automatycznym:

"Gorący rozruch(Hot-Start)– zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Gorącego rozruchu” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

Siła łuku elektrycznego”(Arc-Force) – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany to pewnego poziomu, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest nawet bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

Anty-przywieranie”(Anti-Stick) –  umożliwia spawaczowi łatwe oddzielenie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

W porównaniu ze spawarkami inwertorowymi do spawani łukowego w osłonie argonu innych producentów, produkt ten, wynaleziony przez projektantów 
Zakładu Wyposażenia Spawalniczego Instytutu Elektrycznego Spawania
im. E.O. Patona, posiada następujące zalety:Główne zalety PATON:

 • Stykowe i bezstykowe zajarzanie łuku elektrycznego.
 • Możliwość regulacji równowagi i częstotliwości prąd w trybie TIG AC.
 • Tryb pracy przyciskiem na palniku 2Т oraz 4Т.
 • Wygoda pracy dzięki dużej trwałości obciążeniowej na nominalnym natężeniu prądu, co umożliwia topienie metali elektrodami pojedynczymi w sposób ciągły na nominalnym natężeniu prądu.
 • Zwiększona niezawodność w warunkach produkcji o dużym zapyleniu oraz wysoką wilgotnością dzięki chronionej elektronice solidną konstrukcją.
 • Na wszystkie elementy źródła, które w trakcie pracy nagrzewają się zainstalowano system elektronicznej ochrony cieplnej.
 • Temperatura najbardziej rozgrzanych elementów pokazuje się na wyświetlaczu, co pozwala kontrolować temperaturę aparatu podczas pracy, przy osiągnięciu temperatury 100°С zasilająca część aparatu wyłączy się do czasu, dopóki temperatura nie zmniejszy się.
 • Wszystkie elementy elektroniczne spawarki są impregnowane dwiema warstwami wysokiej jakości lakieru, która zapewnia niezawodność produktu podczas całego okresu eksploatacji.
 • Płynna regulacja prądu spawania.
 • Udoskonalona stabilność jarzenia się łuku elektrycznego.
 • Niezawodność dzięki wykorzystaniu najnowszej zaawansowanej technologii IGBT.
 • Spawarka wyposażona jest we współczesny cyfrowy łącznik z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, co pozwala na pełnowartościowe ustawienie aparatu na tryb spawania.
 • Pomimo ochrony przed skokami napięcia elektrycznego zainstalowany jest układ stabilizacji pracy przy większych długoterminowych różnicach napięcia w jednofazowej sieci elektroenergetycznej od 190 V do 250 V.
 • Niezawodność dzięki wykorzystaniu najnowszej zaawansowanej technologii IGBT.

Warto podkreślić: parametry spawania w pełni odpowiadają realnym parametrom roboczym spawarki, co określa się wykorzystaniem podzespołów elektronicznych wysokiej jakości z dokładną kontrolą na każdym etapie produkcji.

Napięcie zasilania 50/60 Hz, V230
Wymagane nominalne natężenie prądu z sieci, A25
Nominalne natężenie prądu spawania, A200
Maksymalne natężenie prądu spawania, A200
Przedziały zmian napięcia zasilania, V19 - 260 V
Przedziały regulacji prądu spawania, A5- 200
Podstawowy tryb pracyTIG AC/DC
Dodatkowy tryb pracyMMA
Granice regulacji prądu spawalniczego tryb MMA, A20 - 200
Granice regulacji prądu spawalniczego tryb TIG AC/DC, A20 - 200
Napięcie biegu jałowego, V65
Cykl pracy przy prądzie spawalniczym 175 (DC), %100
Cykl pracy przy prądzie spawalniczym 200 A, (DC), %40
Cykl pracy przy prądzie spawalniczym 200 А (АС), %50
Bezstykowe zajarzanie łuku elektrycznego (HF)Tak
Wskaźnik prądu spawaniaTak
Zapamiętywanie trybów pracyTak
Częstotliwość prądu zmiennego, Hz41-200
Równowaga polaryzacji przy spawaniu prądem zmiennym, %30 - 90
Tryb przycisku na palniku, TIG AC/DC2Т, 4Т
Czas doprowadzenia gazu osłonowego przed rozpoczęciem spawania, s1 - 5
Regulacja prądu startowego, A20-50
Regulacja czasu narastania prądu, s0-10
Regulacja czasu opadania prądu, s0-15
Regulacja prądu ukończenia, A20-50
Czas doprowadzenia gazu ochronnego po spawaniu, s1-20
Wymiary (długość, szerokość, wysokość), mm:365 x 438 x 146
Waga, kg12,5
Stopień ochrony*IP21