SPAWARKI TIG   Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Spawarki TIG stają się na rynku spawalniczym coraz bardziej popularne. Metoda spawania tego typu pozwala na bardzo dużą precyzję pracy i uzyskanie niezwykle dobrej jakości spoiny – co najważniejsze równej i bez zbędnych przebarwień. Dlatego urządzenia spawalnicze TIG z powodzeniem wykorzystuje się przy okazji produkcji różnych elementów wykończeniowych ze stali nierdzewnej. Ponadto metoda spawania przy pomocy spawarek TIG pozwala spawać nawet aluminium.

Firma Paton posiada szereg wysokiej jakości spawarek typu TIG. Dobór urządzenia spawalniczego zależy jednak oczywiście od stopnia jego wykorzystania. Przed zakupem warto więc zastanowić się, czy spawarka będzie użytkowana głównie w przydomowym warsztacie, czy też będzie to profesjonalna praca. By wybór był trafny warto zwrócić ponadto uwagę na poniższe cechy spawarek typu TIG.

Cykl pracy oraz wartość prądu w urządzeniach spawalniczych TIG

Prąd spawania, a właściwie jego wartość, to jeden z kluczowych parametrów każdej spawarki. Nietrudno domyślić się, że większy zakres regulacji oznacza większe możliwości spawania. To właśnie od zakresu prądu spawania zależy to jakiej grubości elementy spawarka TIG będzie w stanie spawać. Z reguły patrzymy tylko na górną granicę. Tak, jest ona bardzo ważna, bo im większy prąd tym grubszy materiał będzie można spawać.

W przypadku spawarek TIG istotna będzie jednak również dolna wartość zakresu. Im mniejszy prądy, tym bowiem cieńsze elementy będzie można spawać – np. spawanie cienkich blach. Prąd spawania prócz wartości posiada także swój cykl pracy. Czyli to ile dokładnie procent czasu z przedziału 10 min można pełnym ciągiem spawać prądem z określonym natężeniem, a także ile czasu urządzenie spawalnicze potrzebuje na wychłodzenie.

Zajarzanie łuku oraz funkcja Puls

Spawarki TIG pozwoliły dotychczas wyróżnić dwa typy zajarzenia łuku. Pierwszy to tak zwany TIG Lift, czyli zajarzenie przez dotyk. Drugi, określany mianem TIG HF, to zajarzenie przy pomocy wysokiej częstotliwości. Pierwszy wariant znajduje zastosowanie w najprostszych spawarkach. Metoda druga to z kolei prostsze i wygodniejsze rozwiązanie, charakterystyczne dla bardziej profesjonalnych modeli urządzeń spawalniczych.

Funkcja puls jest dostępna w większości spawarek TIG. To także jedna z kluczowych zalet tych urządzeń spawalniczych, która polega na spawaniu prądem, który posiada zmienne wartości – czyli na zmianę prądem wysokim i niskim. Dzięki temu regulujemy ilości wprowadzanego ciepła, co minimalizuje z kolei ryzyko przegrzania się spawanego materiału. Ponadto umożliwia to lepsze wtopienie a także mniejsze przebarwienia oraz odkształcenia. Funkcja puls w spawarce TIG wykorzystywana jest głównie przy spawaniu bardzo cienkich elementów i pozwala spawaczowi uzyskać większą kontrolę nad całym procesem.

Regulacja parametrów oraz Technologia wykonania

TIG marki Paton oferują różny poziom regulacji parametrów pracy. Najbardziej podstawowe, proste wersje spawarek posiadają tylko regulację prądu spawania. Nowsze, dobrej jakości spawarki to jednak urządzenia bardziej rozbudowane, gdzie spawacz otrzymuje możliwość regulacji takich parametrów pracy jak np. wypływ gazu, narastanie/opadanie prądu, czy też wybór trybu pracy danej spawarki. Układ i liczba dostępnych regulacji zależy oczywiście od konkretnego modelu. Pełna regulacja dostępna jest w przypadku najbardziej zaawansowanych spawarek.

Nietrudno domyślić się z kolei, że to, jaki poziom regulacji będzie potrzebny, zależy przede wszystkim od zakresu prac do jakich ma być wykorzystywana konkretna spawarka TIG. Spawarki do domu nie będą wymagały pełnej regulacji. Z kolei spawarki do firm i spawarki do warsztatów to bardziej profesjonalne rozwiązania, gdzie pełna regulacja okaże się niezwykle przydatna w trakcie prac spawalniczych.

Rynek spawarek, w tym także urządzeń spawalniczych TIG zdominowany jest przez innowacyjną technologię inwertorową. TIGi to więc już bardzo lekkie, mające stosunkowo niewielkie wymiary urządzenia, które cechują także bardzo dobre właściwości prądowe. Inwertorowe spawarki TIG charakteryzują się ponadto niezwykle stabilnym prądem, bezproblemową i stabilną pracą oraz stosunkowo szybkim chłodzeniem podczas ewentualnego przegrzania. Obecne urządzenia spawalnicze TIG doskonale sprawdzą się nawet w pracy w terenie.

Seria STANDARD TIG / MMA

  • 2 100,00 zł

    Zakład Wyposażenia SpawalniczegoInstytutu Elektrycznego Spawania im. E.O. Patona przedstawia Cyfrowa spawarka inwertorowa PATON™ ADI – 200 DC TIG/MMA jest zoptymalizowany do spawania łukowego w osłonie gazów obojętnych metodą „TIG”, ręcznego spawania łukowego elektrodą otulona metodą „MMA” oraz półautomatycznego spawania łukowego metodą „MIG/MAG” (jako...

    W magazynie

Seria PRO TIG / MMA

  • 4 225,00 zł

    Zakład Wyposażenia SpawalniczegoInstytutu Elektrycznego Spawania im. E.O. Paton przedstawia Państwu Cyfrową Spawarkę Inwertorową  jest zoptymalizowana do spawania łukowego w osłonie gazów ochronnych metodą TIG AC/DC prądem stałym lub zmiennym z funkcją RIV oraz ręcznego spawania lukowego elektrodą otuloną metodą „MMA” prądem stałym (DC) z funkcją PULSE.

    W magazynie