Spawarki MIG/MAG Paton. Dlaczego ten wybór jest prosty?

Spawarki MIG/MAG Paton. Dlaczego ten wybór jest prosty?

Budownictwo to niezwykle obszerna branża, gdzie do poszczególnych prac używa się najróżniejszego sprzętu i urządzeń. Za sprzęt, który cieszy się już od dłuższego czasu sporą popularnością, i to zarówno wśród amatorów, jak również profesjonalistów, należy uznać spawarki MIG/MAG. Na czym polega zasada ich działania? Do czego się ich używa?

Zacznijmy od tego, że w spawalnictwie, na urządzenia spawalnicze umożliwiające spawanie metodą MIG/MAG, mówi się potocznie migomaty lub półautomaty spawalnicze. Przy pomocy tego rodzaju spawarki możliwe jest spawanie nie tylko dużych blach, ale również pozostałych elementów niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych.

Zasada działania spawarek MIG/MAG

Spawanie migomatem lub półautomatem polega na utworzeniu łuku elektrycznego między elektrodą i spawanym materiałem. Drut spawalniczy podawany jest w sposób ciągły dzięki czemu operator spawarki posiada wolną rękę i może w pełni skupić się na wykonaniu prawidłowego spawu. Spawarki te pozwalają ponadto uzyskać bardzo dobrej jakości spoinę – tutaj wiele zależy jednak nadal od umiejętności spawacza. Warto zwrócić szczególną uwagę na zakres prądu spawania to jedna z podstawowych cech każdej spawarki. Parametr ten pozwala określić jakiej grubości materiał będzie można spawać. Drugą kluczową cechą jest cykl pracy, który określa zakres dostępnej mocy, czyli czas spawania bez przerwy. – przykładowo spawarki Paton charakteryzuje bardzo dobry zakres prądu spawania (do 250 A) oraz cykl pracy (nawet do 70 proc.) – możliwości tych spawarek są naprawdę duże.

Najważniejsze zalety półautomatów 3w1 Paton

Spawarki Paton typu MIG MAG przystosowane zostały do pracy przy dużych obciążeniach bez utraty wydajności i jakości pracy. Półautomaty spawalnicze pozwalają uzyskać doskonałą jakość spoiny. Zastosowanie elektronicznej metody sterowania wyklucza z kolei ewentualne wady, które bywają charakterystyczne w wielofunkcyjnych systemach. Ponadto spawarki można śmiało uznać za bardzo proste w użytkowaniu. Za jedną z największych zalet półautomatów Paton należy uznać także innowacyjną funkcję Puls. Jest to funkcja spawania prądem pulsującym, który jest dodatkowo programowalny – we wszystkich trybach spawania.

Funkcja Puls występuje we wszystkich metodach spawania. Spawanie prądem pulsacyjnym sprawia, że źródło zasilania impulsuje energię w taki sposób, że spoiwo może wpływać do jeziorka. Najwyższe natężenie impulsu jest na tyle duże, że powoduje przepływ ciekłego metalu do środka spoiny spawalniczej. Z kolei niższy prąd podstawowy podtrzymuje spoinę spawalniczą jak również końcówkę drutu spawalniczego w stanie stopionym.

Hot-Start, Arc-Force oraz Anti-Stick

Bardzo dobra jakość spoin i bezpieczeństwo źródła to podstawowa cecha spawarek MIG/MAG a wszystko dzięki dodatkowym funkcjom, które w urządzeniach VDI ECO MINI działają w trybie automatycznym: Hot-Start, Arc-Force i Anti-Stick. W przypadku modeli Standard i Proffesional, producent umożliwił użytkownikowi regulacje ARC-Force i Hot-Start. Tryb Hot-Start zapewnia najwyższą jakość początku spawania. Drugi wariant Arc-Force umożliwia uzyskanie podwyższonej stabilności spawania na krótkim łuku i poprawia zapłon łuku. Anti-Stick to z kolei opcja, która zapobiega przywieraniu elektrody do materiału.

Budowa migomatów Paton

Spawarki typu MIG/MAG od firmy Paton to bardzo kompaktowe urządzenia spawalnicze, których waga wynosi lekko ponad 10 kg. Urządzenia wyposażone zostały ponadto w bardzo duży, wysokiej jakości uszczelniony podajnik drutu, który przy użyciu EURO złącza pozwala użytkownikowi na zmianę uchwytu według własnego uznania.Porównując spawarki MIG/MAG Paton do chociażby metody spawania elektrodami otulonymi należy koniecznie zaznaczyć, że migomaty tej firmy gwarantują stosunkowo niskie koszty wykorzystywanych materiałów spawalniczych. Nie dziwi więc fakt, że spawarka tego typu to narzędzia świetnie znane każdemu spawaczowi. Za sprawą budowy a także techniki zastosowanej w tych spawarkach, proces łączenia elementów metalowych jest niezwykle łatwy i szybki.

Dla kogo spawarka MIG/MAG jest dobrym wyborem?

Spawarki MIG/MAG doskonale sprawdzą się w amatorskich warsztatach, gdzie spawacz wykorzystuje je głównie dla swoich prywatnych celów. Tego typu spawarka idealnie sprawdzi się również w warunkach przemysłowych (warsztaty, zakłady) – choćby dlatego, że przy pomocy spawania metodą MAG można z powodzeniem zespawać stal konstrukcyjną niestopową, niskostopową oraz wysokostopową.

Spawanie MIG pozwala natomiast skutecznie zespawać aluminium, magnez, miedź a także inne metale żelazne. Spawarka MIG/MAG to urządzenie spawalnicze, które doskonale poradzi sobie niemal z każdym rodzajem metalu.

Nie zapominajmy ponadto, że migomaty Paton to urządzenia o znacznie szerszym zastosowaniu.  Można spawać metodą MIG/MAG w osłonie gazów i mieszanin ochronnych, ale urządzenia umożliwiają także ręczne spawanie łukowe metodą MMA oraz spawanie łukowe w osłonie argonu metodą TIG LIFT prądem stałym a wszystko to jest okrasane pulsem.

Spawarki MIG/MAG można wykorzystać m.in. przy wykonywaniu prac naprawczych oraz konstrukcyjnych, gdzie wymagana jest spawarka, jaki i do łączenia wszelkiego rodzaju konstrukcji ze stali niskowęglowych, czy też stopowych, nierdzewnych i kwasoodpornych. Można nimi także spawać aluminium oraz jego stopy.

Dlaczego właśnie firma Paton?

Powyżej znalazło się już sporo zalet spawarek Patona. Niezależnie od przeznaczenia wybierając urządzenie spawalnicze Paton, wybieramy dobrze – to pewne. Spawarki MIG/MAG to urządzenia dobrej jakości, o bardzo dobrych parametrach, które gwarantują łatwą, przyjemną, efektywną oraz co najważniejsze bezpieczną pracę. Istotne jest także, że kupując produkt tej marki otrzymujemy aż 5 lat gwarancji na zakupiony model spawarki.

Zobacz spawarki mig mag marki Paton https://paton.com.pl/spawarki-migmag/

1Komentarze

  • Avatar
   Sergiusz Jaszke
   paź 19, 2018

   dobrze zamowie 20 polautomatow 450-500A wraz z raczkami i osprzetem jak z servisam w Norwegii?

Skomentuj

* Imię
* E-mail (będzie niewidoczny)
   WWW (razem z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod

Ostatnio oglądane

Na razie nie oglądałeś żadnego produktu